Zapalenie gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego to nie tylko ból i częste oddawanie moczu, ale także załamanie seksualności mężczyzny. Zapalenie gruczołu krokowego jest stanem zapalnym tkanek prostaty. A mechanizm erekcji to szybki i znaczący dopływ krwi do ciał jamistych prącia.

Dlatego, nawiasem mówiąc, w 80% przypadków impotencji przyczyną są patologie naczyniowe u mężczyzn. Według statystyk do kilkunastu procent mężczyzn w wieku rozrodczym skarży się na obecność przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, niektóre badania wskazują na znacznie szersze rozprzestrzenianie się patologii. Wpływ zapalenia gruczołu krokowego na potencję jest interesujący zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy, nie ma jasnej odpowiedzi na bezpośredni związek między patologią a pogorszeniem życia seksualnego.

Problem zdrowotny a potencja

Pomimo braku jasnej pozycji środowiska medycznego i oczywistego związku przyczynowego między stanem zapalnym gruczołu krokowego a jakością stosunku płciowego, wpływ zapalenia gruczołu krokowego na potencję należy uznać za potencjalnie szkodliwy i wymaga właściwej korekty. Warto zauważyć, że każde ostre lub przewlekłe zaburzenie narządów układu rozrodczego może w pewnym stopniu skrócić czas trwania i satysfakcję z stosunku płciowego. Samo zapalenie ma jeszcze większy wpływ na funkcje rozrodcze.

Zapalenie gruczołu krokowego i potencja są już powiązane z faktem, że gruczoł krokowy, zmieniony w wyniku stanu zapalnego, jest bezpośrednio zaangażowany w relacje seksualne. Kluczowe zadania gruczołu krokowego obejmują wytwarzanie składników płynu nasiennego wydzielanego podczas orgazmu i niezbędnego do skutecznego zapłodnienia komórki jajowej.